Spotkanie Zarządu RR z Dyrekcją SP2

Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Rady Rodziców z Dyrekcją SP2. Spotkanie było długie (prawie 3 godz.!) i naszym zdaniem konstruktywne. Przekazaliśmy nasze najbliższe plany oraz naszą wizję: szkoły XXI wieku, mądrze edukującej, ale też otwartej i przyjaznej dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Oczywiście podnieśliśmy kwestię ostatnich decyzji Dyrekcji SP2 oraz pism, które niedawno złożyliśmy. Wysłuchaliśmy wyjaśnień Dyrekcji i przedstawiliśmy nasze zdanie. Udało nam się ustalić następujące rzeczy:

• Dyrekcja rozważy utworzenie tzw. strefy rodzica (chodzi o część szkoły zaraz przy wejściu – główne schody i okolice), gdzie rodzice mogliby swobodnie przebywać, np. by odprowadzić lub odebrać dziecko, bez konieczności wpisywania się do zeszytu i brania identyfikatorów.
  • Rada Rodziców przygotuje na piśmie swoje propozycje zmian w punktowym systemie oceniania zachowania uczniów. Dyrekcja stwierdziła, że jest otwarta na poprawienie tego systemu.
  • Dyrekcja rozpocznie prace nad otwarciem w godz. porannych furtki od al. Kasztanów w celu usprawnienia ruchu wokół szkoły.
  • Jest pełna zgoda Dyrekcji na wdrożenie projektu zakupu dodatkowych kompletów podreczników (tam, gdzie będzie to możliwe), by dzieci miały lżejsze tornistry (dziękujemy dyr. Podrazie za dotychczasową pomoc!).

Czekamy nadal na oficjalne odpowiedzi na pisma i będziemy monitorować rozwój ww. spraw.