Badanie słuchu pierwszoklasistów!

Rodzice pierwszoklasistów!

Dzięki współpracy, jaką Rada Rodziców nawiązała z kliniką laryngologiczną KRAJMED w naszej szkole 13 października odbędą się badania przesiewowe słuchu dla wszystkich dzieci klas pierwszych. Są to badania, które jako Rada Rodziców, cyklicznie od 5 lat przeprowadzamy i finansujemy dla dzieci z klas pierwszych.

Krótkie badanie, które wykona lekarz laryngolog z kliniki odbędzie to w trakcie lekcji, wychowawcy przyprowadzą dzieciaki do gabinetu Pani pielęgniarki. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, trwa kilka minut. Od wychowawców otrzymacie zgodę na przeprowadzenie takich badań u waszych dzieci (badania nie są obowiązkowe ale będzie przeprowadzone tylko tym dzieciom, które zwrócą podpisaną zgodę). Wynik badania otrzymacie w zaklejonej kopercie. 

Myślę, że warto wcześniej poinformować swoje dziecko, że w danym dniu będzie przeprowadzane takie badanie, że jest ono bezbolesne i służy tylko temu, aby pomóc tym dzieciom, które mają problem ze słuchem, a rodzice o tym nie wiedzą. Wbrew pozorom takie sytuacje mają niestety miejsce (pomimo badań poporodowych). Niedosłuch to przyczyna problemów w nauce, w koncentracji czy w kontaktach z rówieśnikami, warto to wyłapać wcześniej.

Zachęcamy do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *