Mapka parkingów wokół Krauzówki

Temat Kiss and Ride’u, parkingów wokół szkoły, parkowania w niedozwolonych miejscach oraz zatorów jakie się tworzą przy wyjazdach z parkingów, zawładnął naszym ostatnim zebraniem, naszym wallem na grupie FB i codziennie na żywo wzbudza duże emocje. Najtrudniej mają pierwszoroczni, wiadomo 🙂 Niektóre dzieci potrzebują jeszcze odprowadzenia do drzwi, przytulenia, pomachania. Trzeba gdzieś zatrzymać samochód i przejść z dzieckiem do szkoły… Pamiętamy to i rozumiemy, sami kiedyś byliśmy w pierwszej klasie z naszymi maluchami.
Jako Rada Rodziców chcemy wyjść naprzeciw tym problemom i zaproponować Wam kilka rozwiązań. Jednym z nich jest mapa dostępnych miejsc parkingowych w okolicach szkoły i pomocne wskazówki dotyczące ruchu samochodowo-rowerowo-pieszego (nad kolejnymi propozycjami pracujemy). Mapkę warto  również udostępnić osobom, które po południu odbierają dzieci ze szkoły.

Rodzicom, którzy muszą przyjechać do szkoły samochodem i zostawić go na parkingu by odprowadzić dziecko do szkoły radzimy:
– przyjedźcie do szkoły 5-10 minut wcześniej niż robicie to teraz. O 7:40 i 7:45 na parkingach są wolne miejsca; o 7:50 zaczyna się kocioł, nerwy i korki;
– zaparkujcie samochód dalej od szkoły –  spacer da Wam dodatkowe 5 minut wspólnego czasu – rozładujecie poranny stres związany z pośpiechem, naładujecie dziecko dobrą energią na pierwszą lekcję, pokażecie mu tereny wokół Krauzówki, poszukacie wspólnie tablic informacyjnych o zalesiańskiej florze i faunie;
– sami zaznacie trochę ruchu z rana – to pobudza lepiej niż kawa i nie nadwyręża nerwów jak poranne objeżdżanie w kółko szkoły.

Bardzo prosimy nie parkujcie: w bramach szkoły; na dłużej niż 2 minuty w strefie Kiss and Ride; na miejscach dla niepełnosprawnych jeśli nie macie uprawnień i na chodnikach na ulicy Jesionowej i Bukowej.
Resztę rodziców i dzieciaki serdecznie zachęcamy do przychodzenia do szkoły i powrotu do domu spacerem lub przyjazdu i powrotu rowerem/ hulajnogą. Już niedługo rowerowy maj/czerwiec i znowu będą do wzięcia nagrody, warto ćwiczyć 🙂

P.S. wbrew obiegowej opinii, że strefa Kiss and Ride to nasza sprawka wyjaśniamy, że NIE. Strefy są sukcesywnie budowane wokół każdej szkoły przez naszą gminę . Ale przyznajemy się do tego, że bardzo mocno przyglądamy się jej propozycjom i staramy się reagować na bieżąco, jeśli nie podoba nam się jakieś rozwiązanie. Stąd tak długo to wszystko trwa. W chwili obecnej czekamy na zaproszenie do społecznych konsultacji nad propozycjami, które opracowuje gmina.
P.S. nr 2: nie ma takiej ilości parkingów, która byłaby zadowalająca. Zawsze będzie ich za mało.

Pozdrawiamy!
Rada Rodziców Krauzówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *